چگونه می توانیم با افراد فریبکار مذاکره کنیم؟
آوریل 24, 2017
راز برخورد با افراد سرسخت
ژوئن 10, 2017

راه‌اندازی فروش تاکتیک جفت مذاکره

هنگامی که شما در حال مذاکره هستید همیشه یک نیروی نامرئی به نام زمان بر ضد شما وجود دارد.

سرمایه گذاری ا حساسیبوسه مرگ در مذاکره

عامل تعیین کننده تنها زمان و تلاش بیشتر شما برای به نتیجه رساندن مذاکرات در اسرع وقت نیست. بلکه سرمایهگذاری بر روی مسائل عاطفی میتواند باعث موفقیت یکی از طرفین در مذاکرات شود.

افزایش زمان مذاکرات به طور طبیعی باعث افزایش تمایل به سازش و مصالحه در طول مذاکرات  به منظور دستیابی به نتیجه میشود.

هیچ کس از  نقطه ضعف در مذاکرات ایمن نیست

مهم نیست که شما مذاکره کنندهای تازه کار باشید و یا حرفهای، اگر به فنون مذاکره تسلط نداشته باشید مطمعناً از این نقطه ضعف ضربه خواهید خورد. برای مثال گاهی اوقات طرف دیگر مذاکره خود را نسبت به ادامه مذاکرات بی تمایل نشان میدهد و این موضوع میتواند باعث کاهش تواناییهای شما در مذاکرات شود.

خبر خوب این است که یک راهحل ساده وموثر برای حل این مشکل وجود دارد و آن استفاده از تاکتیک جفت مذاکرات است.

مذاکره با تعادل برای شما

شما به شخصی احتیاج دارید که از نظر شما کاملاً قابل اعتماد بوده و دارای تفکر انتقادی باشد . در هنگام شروع ممکن است به یک مهندس برای پر کردن این نقش نیاز داشته باشید. ( مهندسان  در مذاکرات بسیار مفید هستند. آنها به طور شگفتانگیزی معامله می کنند.)

شما  در مرحله ارائه شرایط فعلی و مطالبات به طرف دیگر و دریافت بازخورد در مورد چیزهایی بوده که مایل به سازش در مورد آنها هستید. تقریبا همیشه طرف دیگر تلاش میکند تا به شما فشار بیشتری وارد کند

باید در مورد موقعیت خود توضیح دهید و بگویید که چرا نمیتوانید به طرف مقابل امتیازات بیشتری ارائه کنید. در بسیاری از موارد در این مرحله ممکن است احساس نا خوشایندی به سراغ شما بیاید چرا که فکر میکنید باید از مواضع خود کوتاه بیایید.

اگر این موضوع در مورد شما نیز صحت دارد استفاده از فرد جفت شدهای که به ان اعتماد دارید باعث ایجاد تعامل سالم و برجسته و همچنین برطرف کردن نقاط ضعف شما میشود. وجود همچین شخصی در کنار شما بسیار کمک کننده است.

ا فزایش کیفیت و سلامت فکر در چنین حالتی برای به نتیجه رساندن مذاکره مفید بوده و علاوه بر این کمک می‌کند از فرصت‌های بزرگ قبل از اتمام مذاکرات استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *